Talkoot ja kirpputori 21.4.

Lauantaina 21.4 kello 11-15 järjestetään koko seuran yhteiset talkoot Liuskasaarella. Tehtäviä on monenlaisia ja jokaiselle löytyy varmasti sopiva homma. Hyvät ohjeet ovat valmiina ja paikalla ovat kanslian Kristina ja Rosa sekä satamatiimin Samuli. Tavoitteena on saada saari kesäkuntoon ja valmiiksi kautta varten: mastokatoksen avaaminen, aisojen asentaminen, ribien vesille lasku, kanslian maalaus ja muuta mukavaa puuhaa.

Samalla pidetään kirpputori, jossa jokainen jäsen voi myydä ja ostaa purjehdus- ja veneilyvarusteita. Yksi talkooryhmä pyörittää kirpputoria, joten voit vain tuoda valmiiksi hinnoitellut tuotteet paikalle. Junioreille tarjolla on ollut mm. käytettyjä kuivapukuja, joten uusienkin kannattaa tulla paikalle.

Tarjolla on seuran puolesta pientä purtavaa ja juotavaa, mutta omia eväitä kannattaa varata. Ulkona touhutessa tulee aina nälkä.

Lautta kulkee mantereelta saareen klo 10.30 11.00 11.30. Myöhemmin päivällä tarpeen mukaan talkoovoimin.

Tapahtuman uusimpia päivityksiä voit seurata Facebookissa: https://www.facebook.com/events/613131759031518/

Nähdään lauantaina! Kokoonnutaan ensin klubihuoneeseen jossa tehdään työnjako ja jaetaan ohjeet.