Koko seuran talkoot Liuskasaaressa la 26.10. klo 11

Syksyn yhteistalkoot Liuskasaaressa järjestetään lauantaina. Seuralla ei ole satamahenkilökuntaa joten saari on laitettava talvikuntoon jäsenten voimin. Kokoonnumme klo 11 klubihuoneessa jossa Rosa & Kristina jakavat työt.  Erityisesti odotamme veneenomistajien miehistöineen tulevan paikalle ja jokaiselle löytyy sopivaa tehtävää. Myös junioreilla ja Sailing Centerillä on omat talkootehtävät. Pukeudu lämpimästi, ota mukaan työrukkaset ja välipalaa. Seura tarjoaa grillimakkaraa ja talkoojuomia.

  • vesiletkut pois laitureilta ja ulkovedet suljettava
  • mastokatosten seinälevyt paikoilleen
  • Busterin, ribien ja Elliottien nosto
  • telakkaromut ja muu tarpeeton jätelavoille
  • saunan pesu
  • takkapuita klubihuoneelle
  • seuran viiri pois katolta jne.

Nähdään lauantaina!