TILAISUUS PERUTTU: Tervetuloa HSS yritysyhteistyön keskusteluiltaan 11.2.

Klubihuone, Liuskasaari, tiistai 11.2.2020 klo 17:30 – 20:00. TILAISUUS ON PERUTTU JA SIIRRETÄÄN MYÖHÄISEMPÄÄN AJANKOHTAAN.

Tervetuloa mukaan jatkamaan joulukuussa aloitettua keskustelua HSS:n yritysyhteistyöstä ja käynnistämään yhdessä lisää projekteja, joihin kaikki halukkaat voivat osallistua! Hankitaan yhdessä seurallemme uusia yhteistyökumppaneita ja tukijoita, jotka auttavat meitä tehtävässämme. After all, we are smarter and better –  when we work together!

HSS Yritysyhteistyön ryhmä?

Toivotamme erityisen lämpimästi tervetulleiksi seuran avaintoimintojen yritysyhteistyöstä vastaavat ja siihen aktiivisesti osallistuvat henkilöt mutta tervetulleita ovat tietysti kaikki junnuvanhemmat, Sailing Centerin jäsenet, lautailijat, hallituksen jäsenet ja muut. 

Uusia kumppaneita, uusia projekteja!

Seuramme eri toimintojen komiteat, hallitus, jäsenet, junnuvanhemmat ja seniorit voivat helposti osallistua uusien kumppaneiden ja yritysasiakkaiden hankintaan jakamalla valmiita aiheisiin liittyviä esitteitä ja tietoa, esittämällä ja tarjoamalla palveluja ja kumppanuutta tutuille yrityksille, omille työnantajille sekä muille tuntemilleen yritysjohtajille. Tähän tarkoitukseen löytyy paljon apuvälineitä, työkaluja ja erilaisia esitteitä, joita voi toimittaa mielenkiintoisille kontakteille.

Aktiivista markkinointia verkossa ja myyntiä? 

Löytyykö jäsenten joukosta innostuneita osaajia, jotka voivat tehdä meille videopätkiä (esim. YouTube/Instragram/Facebook-käyttöön) ja tuottaa laadukasta laadukasta sisältöä ja juttuja purjehduskilpailuista, tapahtumista, tryouteista, kokoustiloista, junnujen touhuista, SC:n koulutuksista, juhlatilaisuuksista, sosiaalisesta hauskanpidosta, kilpailumatkoista ja kesän pöhinästä? Hankitaan yhdessä tykkääjiä, peukuttajia ja seuraajia ja sisältöjemme jakajia – tavoitteena voisi olla esimerkiksi saada noin 15 000 ihmistä lukemaan ja seuraamaan sisältöjämme tämän vuoden loppuun mennessä? 

Tilaisuudessa tarjolla lisäksi pientä purtavaa ja piristävää juotavaa.

Yritysyhteistyön keskustelutilaisuutta moderoivat Ahti Leväaho (HSS hallitus, puh. 050 5810800) ja Mikael Aminoff (HSS yritysyhteistyö, puh. 0400 412805).

Tervetuloa mukaan!

Levis & Micke

 

Välkommen till diskussionskvällen kring HSS Företagssamarbete! 

HSS Klubbrum, Skifferholmen, tisdag 11.2.2020 kl 17.30-20.00. 

Välkommen till en för alla medlemmar öppen och informell diskussionskväll angående HSS företagssamarbete. Vi ser framemot att träffa så många aktiva och intresserade som möjligt.  

HSS söker nya samarbetspartners och företagskunder. För att underlätta era möjliga insatser och hjälp i detta har vi framställt färdigt HSS material till potentiella företag och organisationer.

Det behövs aktiv online marknadsföring och kommunikation i olika former och kanaler för att stöda HSS företagsförsäljning. Kanske din insats kunde vara att hjälpa skapa och distribuera videoinlägg (via YouTube/Instragram/Facebook) eller annat material till ditt eget nätverk angående t.ex. seglingstävlingar, event, try out dagar, HSS möteslokaler du eller ditt företag själv utnyttjat, junioraktiviteter, SC träningar och andra social tillställningar på HSS.

Kaffe/tee och tilltugg serveras under diskussionskvällen. Diskussionen modereras av Ahti Leväaho (HSS styrelse, tel. 050 5810800) and Mikael Aminoff (HSS Partnerships, tel. 0400 412805).

Välkommen med!

Levis & Micke

 

Welcome to HSS Partnerships & Corporate Cooperation Discussion Evening! 

HSS Club Room, Liuskasaari, Tuesday Feb 11th at 5.30-8pm. 

A warm welcome to everyone to join us in an informal discussion evening regarding HSS partnerships and corporate cooperation. Working together makes us smarter and helps us achieve better results. 

We welcome all members, especially those actively involved or interested in partnership work in their respective function. HSS is looking for new partners and corporate customers. Trying to make it as easy as possible for active members, we’ve produced quality materials to be distributed to potential partners and corporate customers, even your own employers.  

Active marketing online to support HSS corporate sales? Perhaps your contribution can be producing and distributing through your own contact network and online channels (e.g. YouTube, Instragram, Facebook) video content from sailing competitions, events, try outs, meeting facilities, junior activities, SC training and other social events at HSS.

Coffee/tea and small snacks are served during the discussion evening. The event will be moderated by Ahti Leväaho (HSS board, tel. 050 5810800) and Mikael Aminoff (HSS Partnerships, tel. 0400 412805).

Welcome along!

Levis & Micke