Köliveneen kippari, tule esittelemään venettäsi Bryggfestiin!

Liuskasaaressa vietetään lauantaina 10. kesäkuuta avointen ovien päivää, kun purjehduksesta kiinnostuneet pääsevät tutustumaan lajiin Bryggfest -kesätapahtumassa. Tarkoitus on tarjota seuran ulkopuolisille mahdollisuus tutustua matalalla kynnyksellä köliveneisiin, esittää kysymyksiä purjehduksesta ja viettää mukava iltapäivä HSS:n satamassa. Seura kutsuukin mahdollisimman paljon jäseniä esittelemään tapahtuman kävijöille omia ja seuran veneitä aina jollista klassikkopursiin. Seuran jäsenet voivat näyttää vierailijoille veneitään tai halutessaan vaikkapa viedä heitä lyhyille purjehduksille.

Jos sinä voisit olla halukas esittelemään venettäsi kävijöille, ota yhteys seuran klubimestariin Sakari Kosuseen. Sakari antaa lisätietoja tapahtumasta

Bryggfestistä saa myös mielellään levittää sanaa eteenpäin kaikille, joita se saattaisi kiinnostaa! Tapahtuma on avoin kaikenikäisille kävijöille.

Klubimestari Sakari Kosunen: +358400502799 / sakari.kosunen@gmail.com